Počet zlatých medailí
1

profil sportovce

Rychlostní kanoista, olympijský vítěz v závodě dvojic na 10 kilometrů.

Na hrách v Berlíně, kde měla rychlostní kanoistika premiéru pod pěti kruhy, se Václav Mottl se Zdeňkem Škrlandem postarali o první zlato pro Československo. V maratonském závodě deblkanoí se brzy po startu usadili v čele a svůj náskok v prudkém lijáku stále zvyšovali. V cíli měli před druhými Rakušany k dobru 150 metrů. Na prvním světovém šampionátu ve Vaxholmu v roce 1938 dojeli v závodě na 1000 metrů třetí.

Vítězná dvojice se dala dohromady v předchozím roce, kdy Mottl v deblkanoi vystřídal Karla Koníčka. Vzápětí spolu ovládli desítku na mistrovství republiky, rok nato vyhráli bývalí trempové i kilometrovou trať a zastínili dosud nejlepší domácí pár Syrovátka – Brzák. O další úspěchy je připravila druhá světová válka, krátce po okupaci Československa v březnu 1938 Mottl se závoděním skončil a kanoistice se věnoval jen pro zábavu.