medaile z olympijských her
Počet bronzových medailí
1

profil sportovce

Běžec na lyžích, bronzový olympijský medailista ze štafety. Cenný kov stejné hodnoty má i z mistrovství světa.

V noci před závodem na 4x10 kilometrů volně na hrách v Calgary oproti předpokládanému oteplení přituhlo a stopa byla ztvrdlá a rychlá, a tak trenér Bohuslav Rázl změnil nominaci a na první dva úseky nasadil nováčky Radima Nyče a Václava Korunku. Ti se mu odvděčili výborným výkonem, v polovině závodu bylo Československo třetí. Pavel Benc s finišmanem Ladislavem Švandou nečekané medailové umístění pohlídali a díky bronzu za Švédskem a Sovětským svazem se postarali o první cenný kov pod pěti kruhy pro tuzemské mužské běžecké lyžování.

O rok později na světovém šampionátu v Lahti štafeta v mírně pozměněném složení třetí příčku zopakovala, na klasické patnáctce skončil Korunka osmý. Na olympiádách v Albertville a Lillehammeru se mu příliš nedařilo, závodní kariéru ukončil v roce 1999. Poté byl osobním trenérem řady předních běžců, působil i jako reprezentační asistent.