Markéta v říši divů. Už je mi blbý brát si od ostatních autogramy, směje se Davidová

Před čtyřmi lety ještě jako dorostenka navštívila Světový pohár v Novém Městě na Moravě a na biatlonových hvězdách mohla oči nechat. Teď už talentová Markéta Davidová patří mezi ně. Ale k velkým biatlonovým jménům má stále respekt. Nejen o tom mluvila s moderátorkou Lucií Výbornou na Radiožurnálu.

„Ráda bych si pořád od těch velkých hvězd brala autogramy, ale už je mi to blbý,“ smála se ve vysílání. „Je to jiné, když s nimi teď závodím. Ale jsem za to ráda. Doufala jsem, že se mi to jednou podaří.“

Davidová pochází ze sportovní rodiny. Její maminka se věnovala volejbalu, tatínek basketbalu. Markéta vyrůstala na horách a na běžkách se prý narodila.

„Dřív jsem snad jezdila na běžkách, než chodila. Pamatuju si na jeden dětský závod z Jizerské 50, kdy jsem brečela a nechtěla jsem ho vůbec dojet,“ řekla.

Ve dvaadvaceti letech je Davidová velkou nadějí českého biatlonu. Vyhrála evropské i světové zlato na šampionátech juniorů a letos mezi dospělými ve Světovém poháru posbírala už pět medailí.

Píše se o ní jako o obrovském talentu. „To si nepřipouštím. Občas někde zahlédnu, jak o mně novináři píšou, že jsem hvězda a podobně. Snažím se to nevnímat a jezdit si sama pro sebe.“

Metou je pro Davidovou olympiáda v Pekingu v roce 2022. A pak? „Možná to bude konečná. Těším se i na život potom, na práci se zvířaty, na rodinu… Ale nikdy neříkám nikdy.“

Víte, že Český rozhlas je hlavním mediálním partnerem Českého olympijského výboru již od olympijských her v Atlantě 1996?

Pro všechna videa z vysílání přejděte na Youtube kanál Českého rozhlasu. Najdete ho ZDE.

Podívejte se na celý rozhovor z vysílání:

Social hub

Olympic.cz - Český olympijský výbor


Pardon, stránka nebyla nalezenaVyužijte horního menu pro hledání olympiád, sportovců, sportů, kontaktů či dalších stránek.

Případně můžete přejít na hlavní stranu tak, že kliknete ZDE.