Všichni chtějí jezdit jako ona. A Samková děkuje trenérovi

Není to zevl jako my a o sportu přemýšlí jinak. Tak popisuje snowboardcrossařka Eva Samková svého trenéra Marka Jelínka, který jako bývalý gymnasta zná pohyby lidského těla do detailu. I díky němu snowboardcrossová reprezentace válí a jeho nejslavnější svěřenkyně Samková nedávno získala titul mistryně světa. Podívejte se na rozhovor z vysílání Radiožurnálu dole pod článkem.

„Je Markova zásluha, že jsme to ve snowboardcrossu dotáhli tak daleko. Z gymnastiky ví, jak tělo funguje a jak pracovat s fyzikou. Je to přemýšlivý člověk. Hodně nás toho o ježdění naučil, i když to není snowboarďák,“ řekla Samková ve vysílání Radiožurnálu.

Začátkem února se v Americe stala poprvé v kariéře mistryní světa. Prý si to ale zatím nestihla uvědomit. „Pořád mně někdo gratuluje a já nechápu proč. Celý den byla pohoda. Nepřijde mi to, že byl nějak výjimečný závod,“ směje se.

Kromě titulu světové šampionky má ve sbírce také olympijské zlato i bronz a trofej ze celkové vítězství ve Světovém poháru.

„Cítím na sobě, že už mám něco odježděno a jsem opatrnější. Člověk ví, kde a jak spadl, takže si na určité situace dává větší pozor. Ale furt je pro mě ježdění super zážitkem,“ popisuje.

Řeč přišla i na cestopisný dokument Alpami nejen za sněhem vysílaný na České televizi, v němž Samková spolu se skikrosařem Tomášem Krausem představují možnosti aktivního odpočinku v Alpách. Na dosud odvysílané díly se můžete podívat ZDE.

„První dva díly jsem trochu bojovala s tím, jak se před kamerou chovat. Byli jsme tam sami za sebe, nechtěli jsme si hrát na moderátory… Každopádně nás to bavilo, byla to vlastně jen taková zkouška. Chtěli bychom natočit i pokračování.“

Víte, že Archiv Českého rozhlasu je jedním z největších zvukových archivů ve střední Evropě? Je v něm uloženo na 80 tisíc hodin zvukových záznamů.

Pro všechna videa z vysílání přejděte na Youtube kanál Českého rozhlasu. Najdete ho ZDE.

Social hub

Olympic.cz - Český olympijský výbor


Pardon, stránka nebyla nalezenaVyužijte horního menu pro hledání olympiád, sportovců, sportů, kontaktů či dalších stránek.

Případně můžete přejít na hlavní stranu tak, že kliknete ZDE.