Všichni chtějí jezdit jako ona. A Samková děkuje trenérovi

Není to zevl jako my a o sportu přemýšlí jinak. Tak popisuje snowboardcrossařka Eva Samková svého trenéra Marka Jelínka, který jako bývalý gymnasta zná pohyby lidského těla do detailu. I díky němu snowboardcrossová reprezentace válí a jeho nejslavnější svěřenkyně Samková nedávno získala titul mistryně světa. Podívejte se na rozhovor z vysílání Radiožurnálu dole pod článkem.

„Je Markova zásluha, že jsme to ve snowboardcrossu dotáhli tak daleko. Z gymnastiky ví, jak tělo funguje a jak pracovat s fyzikou. Je to přemýšlivý člověk. Hodně nás toho o ježdění naučil, i když to není snowboarďák,“ řekla Samková ve vysílání Radiožurnálu.

Začátkem února se v Americe stala poprvé v kariéře mistryní světa. Prý si to ale zatím nestihla uvědomit. „Pořád mně někdo gratuluje a já nechápu proč. Celý den byla pohoda. Nepřijde mi to, že byl nějak výjimečný závod,“ směje se.

Kromě titulu světové šampionky má ve sbírce také olympijské zlato i bronz a trofej ze celkové vítězství ve Světovém poháru.

„Cítím na sobě, že už mám něco odježděno a jsem opatrnější. Člověk ví, kde a jak spadl, takže si na určité situace dává větší pozor. Ale furt je pro mě ježdění super zážitkem,“ popisuje.

Řeč přišla i na cestopisný dokument Alpami nejen za sněhem vysílaný na České televizi, v němž Samková spolu se skikrosařem Tomášem Krausem představují možnosti aktivního odpočinku v Alpách. Na dosud odvysílané díly se můžete podívat ZDE.

„První dva díly jsem trochu bojovala s tím, jak se před kamerou chovat. Byli jsme tam sami za sebe, nechtěli jsme si hrát na moderátory… Každopádně nás to bavilo, byla to vlastně jen taková zkouška. Chtěli bychom natočit i pokračování.“

Víte, že Archiv Českého rozhlasu je jedním z největších zvukových archivů ve střední Evropě? Je v něm uloženo na 80 tisíc hodin zvukových záznamů.

Pro všechna videa z vysílání přejděte na Youtube kanál Českého rozhlasu. Najdete ho ZDE.

Social hub

Šárka Pančochová

#PECKAAA mrkněte na tohle Kluci pro nás udělali na zakázku náramek #STMA. Zrovna spustili výrobu na přání pro všechny a vyryjí pro vás na náramek co budete chtít. Top ruční práce! Inspirace: #miluji_snowboarding #SNOW_FOR_EVER #PRIDE #Šárka_je_nejlepčí #SK8_or_DIE Link zde: handmadeczech.com/myidentity Jenon leather

Gabriela Koukalova

Když jsem po delší době znovu přijala pozvání Honzy Dědka do jeho talkshow 7 PÁDŮ, tak jsem tušila, že se v jeho křesle pěkně “zapotím”. Vždy je totiž na každého hosta detailně připravený, ale hlavně je velmi pohotový. V každém případě to pro mě byl velmi příjemný večer s fantastickými lidmi facebook.com…

Ester Ledecká

Když mám fyzioterapeuta na mateřské dovolené. ••••••• When is my physical therapist on maternity leave. STR Děkuji Kine-Max #kine_max facebook.com…