Rekordní bilance! Rychlobruslařka Sáblíková vyměnila trápení za zlato

Zelený klobouček s oranžovou pentlí měl dost možná zdobit hlavu Nizozemky De Jongové, fanoušci ze země tulipánů však prokázali, že právě jejich vlast je rychlobruslení zaslíbená. Čestné kolo pro vítězku závodu na 3000 metrů s ním totiž na mistrovství světa v Inzellu objížděla Češka - Martina Sáblíková. „Jak velkou radost mám, teď ani nejde popsat,“ říkala novinářům.

Jednatřicetiletá rychlobruslařka triumfovala na trati 3000 metrů na světovém šampionátu popáté, poprvé se jí to povedlo už v roce 2007. I díky novému traťovému rekordu 3:58, 91 získala své 18. světové zlato. V úvodu sezony se jí přitom příliš nedařilo a kvůli zranění se protrápila i tou loňskou - olympijskou. „Trápíte se, trápíte, trápíte... a najednou to přejde a vy cítíte, že je to konečně zase ono,“ říkala v rozhovoru pro Idnes.cz.

Sáblíková se nevzdala a před týdnem si na Světovém poháru v Hamaru právě na trojce připsala své první vítězství v této sezoně a nyní ho zopakovala v ještě silnější konkurenci. Pátým zlatem na 3000 metrů zároveň vyrovnala rekordní bilanci legendární Němky Gundy Niemannové-Stirnemannové.

Čtrnáctým titulem z MS na jednotlivých tratích si Sáboíková upevnila první místo v historických tabulkách. Osmnáctou zlatou medailí ze světových šampionátů se vyrovnala své věčné rivalce Ireen Wüstové z Nizozemska. Už v sobotu ji může předčit, pokud se jí podaří ovládnout pětikilometrovou trať. Na té vítězí už od roku 2007.

Olympijské hry:
zlato – 3x
stříbro – 2x
bronz – 1x

Mistrovství světa:
zlato – 18x
stříbro – 6x
bronz – 1x

Mistrovství Evropy - víceboj:
zlato – 5x
stříbro – 3x
bronz – 3x

A my jsme ji už dříve zařadili mezi TOP 6 českých olympijských triumfů!


Social hub

Olympic.cz - Český olympijský výbor


Pardon, stránka nebyla nalezenaVyužijte horního menu pro hledání olympiád, sportovců, sportů, kontaktů či dalších stránek.

Případně můžete přejít na hlavní stranu tak, že kliknete ZDE.