Prokletá kolena. Skikrosařka kvůli operaci přijde o olympiádu: Strašně mě to mrzí

Doufala, že operaci pravého kolene odloží na jaro, tedy po olympiádě. Nakonec ale skikrosařka Andrea Zemanová zamíří na sál už příští týden. A o účast v Pchjongčchangu tím pádem přijde. „Neměla jsem na výběr, start na olympiádě v mém stavu by byl nemožný,“ říká.

Její tatínek Bohumír je bývalým vynikajícím sjezdařem, který jako první Čech stál na stupních vítězů ve Světovém poháru. Kromě toho byl také na dvou olympiádách – Innsbruck 1976 a Lake Placid 1980.

Andrea se mu teď mohla co do počtu startů pod pěti kruhy vyrovnat, ale zápolení v Pchjongčchangu bude nakonec bohužel sledovat jen v televizi. Zdraví je přednější.

„Zkoušela jsem to do poslední chvíle, start na olympiádě je velká čest. Ale prostě to nešlo. Strašně mě to mrzí, ze Soči mám spoustu super zážitků. Dělala jsem pro to všechno,“ líčí smutně.

Už rok objíždí doktory a rehabilitace kvůli kolenům. Fungovala i přes bolest, ale nebylo to ono. Patálie jí příliš omezovaly. Teď se snad začíná blýskat na lepší zítřky.

„Těžké období. Nevěděla jsem, kdy budu zase ready závodit. Snad už to teď bude jen lepší, lékaři totiž předtím vůbec nevěděli pravou příčinu problémů,“ vypráví účastnice Olympiády dětí a mládeže v roce 2006.

Když novinku o neúčasti v Koreji oznámila tatínkovi, v rozhodnutí ji podpořil: Udělala jsi maximum, zdraví je přednější.

„Už jsem zraněná hrozně dlouho. Ale doufám, že už se teď všechno povede a konečně bude klid. Hrozně by se mi ulevilo.“

Sledujte Andreu Zemanovou na Facebooku a Instagramu!

Foto: Herbert Slavík
Autor: Lukáš Šonský

Social hub

T_Portyk

Okey, první den letních závodu máme za sebou! Trošku toho závodního programu jsem si osahal a v kvalifikaci 15. místo a zítra už první závod Team Sprint a neděle normální závod, držte palce!! ❤️ #Tp96 #TimmyTeam #AudiSkiTeam #AlpinePro #CompresSport #NordicCombined #SkiJumping #Summer #SummerRace facebook.com…

E_Samková

Getting ready na totální koupačku! #spokosamciz #honor10nacestach #teamtoyota #wanakalake #newzealand facebook.com…

Michal Krčmář

Soustředění ve Švýcarsku nám pomalu končí... ale trenéři nám ještě dopřáli se rozloučit výjezdem na Albulapass facebook.com…

K_Erbanová

Po tréninkovém dni #Compex s výhledem. Compex CZ+SK SPEEDweaponry #compexsp8 #compexcz Under Armour CZ facebook.com…

E_Samková

Great time in Voss! #karitraa #ambassador #forgirlsbygirls #Voss #ekstremsportveko #coffeeultras #spokosamciz facebook.com…

Gabriela Koukalova

Příběh rozpadu volejbalového páru Kiki a Maki jsem sledovala jako fanoušek stejně jako vy. Fascinovalo mě, kolik lidí holky odsoudilo, že to spolu měly dohrát do olympiády. Byť třeba jen kvůli sponzorům a marketingu. To jestli jsou šťastné řešil málokdo. O sportovní stránce nemluvě. Dokonce to bylo prezentováno jako jejich holčičí rozmar, vina trenéra a hledalo se v tom, kdo ví co... Do Báry Hermannové se dokonce bulvár při olympiádě (!) pouštěl kvůli její váze. Že na to nemá. Maki a Špeki, psali. Děs, dno. Bára je přitom neskutečně krásná holka. Pusťte si reportáž v odkazu o tom, co musejí holky při sportu často prožívat a řešit. Mluví tam nejenom Bára, ale i další holky nejenom z ČR. A myslím, že by to zamávalo i s klukama. A vídíte jak to dopadlo? Kristýna Kolocová s Míšou Kvapilovou získaly loni stříbro na mistrovství Evropy. Ten "hrozný" trenér Simon Nausch dostal Markétu Slukovou a Báru Hermannovou na post světových jedniček, jsou bronzové z mistrovství Evropy. Věřím, že se plno lidí chytne za hlavu a uvědomí si, jak byli zbytečně zlí, nebo se vyjadřovali netaktně. Ale hlavně k věcem, o kterých nic očividně nic neví. Pusťte si to video ;) seznamzpravy.cz…